2024. július 29. - augusztus 4. Tisza-tavi vízitúrák választhatóan 1-2-3-4-5-6-7 nap
Választhatóan 1-2-3-4-5-6-7-napos Tisza-tavi evezés-kaland
Az esztendő legfantasztikusabb kalandja? Remélhetőleg igen. Vízitúra a lehetséges maximális biztonságban? Természetesen! Tökéletes (módszertanilag remek, türelmes, gyakorlási lehetőséggel, majd egyéni kócsinggal kiegészített) betanítás.
A legemlékezetesebb kenutúra
Tisza-tavi vízitúra igény szerinti időtartamban: a szépség, nyugalom és harmónia lélekmelengető vízitúrája, hozzá egy őrülten IZGALMAS felfedezősdi.
Opcionális 0. napi érkezés a Tisza-tavi kenutúrára
Ha mondjuk Vas megyéből jöttök, akkor érdemes lehet már a túra előtti, (mi így hívjuk), "nulladik" napon befutni. Megközelítés Bp. felől: Az M3-ason a 114-es kijáratig, majd a 33-as úton Debrecen felé Dormánd, Besenyőtelek után következik Poroszló, Tiszafüred és Tiszaörvény.
Szállás és étkezés a kenutúra idején
A szállás a vízitúrázó igényei szerint a sátortól, a faházon át a wellness hotelig bármi lehet. Ha valaki apartmant keres, a Tisza-tó környékén számtalan szállást talál. Foglald a szállást magadnak - ha egyáltalán foglalsz, hiszen az egynapos kenutúrák "jövök-megyek" módon is igénybe vehetők - és egyszerűen csak gyere ki az indulási kikötőbe.
Az étkezés a kenutúrán önellátó, hozzál szendvicset (és persze vizet, ill. alkoholmentes innivalót). Kérjük, hogy a jelentkezés előtt is, majd többször, végül az indulási előtti napon ismételten tanulmányozzátok át, hogy mit kell hozni a vízitúrára.
1. napi tisza-tavi vízitúra: Új-Zéland (nem is olyan) kicsiben
10:30-kor Poroszlón a Fűzfa-kikötőben találkozunk. Egy kis segítség az idetaláláshoz: Budapest felől az M3-asról a 114 km-es lehajtón gyere ki a 33-as főútvonalra és Debrecen felé fordulj(atok). A 33-asról a Poroszló vége tábla előtt 5 méterrel (!) - egyúttal a Tisza-tavon átvezető híd előtt - óvatosan fordulj jobbra a töltésre / gátkoronára, amely egyúttal biciklis út is.
Rögtön látjátok majd / látod majd, hogy jobbra "le" kell menni a parkolóba. A parkoló a töltés község felől lévő oldalán van. Ha a parkolónál kecskéket (!) (komoly) is látsz, egészen biztosan jó helyen vagy(tok).
Vegyetek ki mindent a kocsiból, amit hoztok magatokkal a kenuba, és a "cuccal" gyertek át a gát másik oldalára a kikötőbe.
A túravezető(k) neon színű, MC Túravezető feliratú pólóban már messziről virít(anak). Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba. Ha még nem volt szerencsétek a vízitúrázáshoz, megtanítunk kenuzni.
A parton kezdjük, majd a sodrás nélküli Tisza-tó tanulási szempontból is álomnak számító idilli feltételei között folytatjuk a tanulást.
Jól és türelmesen, módszertanilag felkészülten tanítunk. Civilben tanárok, trénerek vagyunk, vagy olyan túravezető oktat, aki tanulta a kormányzás tanítását. Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged.
Ha rutinos vízitúrázóként érkeztél, ha profi kormányos vagy, amíg az első alkalommal vízitúrások kenuzni tanulnak, addig te/ti már beülhettek a hajó(k)ba, és a kikötő közelében melegíthettek. A kenupadra érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puhán ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re. És innen kaland, kaland, kaland hátán.
Látvány, csend, a természet csodái. Leírhatatlanul vadregényes útvesztő, iszonyat-brutál kaland, és közben a maximálisnál is biztonságosabb evezgetés, ahova a Dédnagymamát és az egészen apró lurkókat is hozhatjátok, sőt, hozzátok is!
A nap során megmutatjuk neked a feledhetetlent. Ahogy megyünk egyre beljebb oda, ahova műholdas képekkel sem talál be az ember, ahol csak egy kenu fér el a szűk járatokban, ahogyan minél többet látsz majd a Tisza-tóból, annál kevésbé tudod majd a barátaidnak, ismerősöknek, kollégáknak, szomszédnak elmondani, hogy milyen is volt a kenutúra a Tisza-tavon. Különleges lesz az érzés ott és akkor, és különleges lesz majd, akkor amikor a nap végén visszanézel.
A tó maga az élet csodája, az egész Tisza-tó érzés olyan, mint amikor az Utolsó Szamurájban a főhőst játszó Tom Cruise a japán faluról mesél. Minden természetességében van valami leírhatatlanul szürreális, valami egészen különleges minden részletben. Ahogy a bakcsó rezzenéstelenül vigyázza a partot, ahogy neonkék villámlásként cikázik a jégmadár, közben a parti cserjék és a nyíló virágok illata, a rigók trillája, a kócsagok méltóságteljes landolása, a csillagó vízen a tükröződő égbolt, ha éppen nem egy mangrove dzsungelben érzed magad, ahol alattad víz, de alagútként körbe zár az őserdő.
Azt hiszed, hogy "csak" vízitúrára jössz, de - nem pénz értelemben - gazdagon, más emberként megyünk haza. A kenutúra végén még egy kenumosásra tisztelettel megkérünk, ill. kérjük a csapat segítségét a kenuk helyre tevésében. Akik 2-, vagy többnapos vízitúrára érkeztek, azok a szállásukra mennek, ill. nekik szabadprogram a holnapi viszontlátásig.
Aki kocsival érkezik, az egész napra díjmentesen a gát falu felöli oldalán található parkolóban hagyhatja az autóját. Illetve, ha kocsival jöttök, és már bevásároltatok, érdemes azzal kezdeni, hogy a romlandó élelmiszert az egyénileg foglalt szállásotokon hűtőszekrénybe teszitek.
Parkolás, túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba.
Kérünk segítséget a kenuk vízre tételében, kiosztjuk a kötelezően viselendő mentőmellényeket és a lapátokat, majd megtanítunk kenuzni.
Az oktatás közben nyugodtan naptejezzetek. A kenuzás tanítását a parton kezdjük, majd a sodrás nélküli Tisza-tó tanulási szempontból is idilli feltételei között folytatjuk a tanulást. Hamarosan minden kormányos tripla leszúrt rittbergert tud ugrani a kenuval és minden vízijármű gyorsabb, mint egy Forma 1-es autó.
Jól és türelmesen, módszertanilag felkészülten tanítunk, civilben tanárok, trénerek vagyunk. Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged.
A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek. A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re, majd elindulunk oda, ahol a madár se jár.
Felfedezzük a Tisza-tó egyik észbontó és eldugott szegletét, lapátolgatunk nem létező vízi ösvényeken..... Kényelmesen és legalább 3-4 pisilős, eszegetős, ebédelős, lábnyújtóztatós pihenővel megyünk. Az evezés végén az Androméda-galaxisban tett látogatás után érkezünk vissza az indulási kikötőbe. Itt még kérjük, hogy a kenudat/ kenutokat mossátok ki. " - Köszönjük, ez ****a jó volt!" (Decens túrázóink kissé spontán hálájának verbális kifejezése ....)
3. napi vízitúra a Tisza-tavon: a Tisza-tó egyik legnagyobb kalandja! Íme a különleges vízitúrák között is überkülönleges kenuzás.
Ahogyan átjöttetek a gáton, a túravezető(k) narancs színű pólóban már messziről virít(anak). Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba, ill. villámgyorsan át- és be tudsz öltözni a vízhez. A tájékoztató közben naptejezzetek, kiosztjuk a kötelezően viselendő mentőmellényeket és lapátokat, majd ha még nem volt szerencsétek a vízitúrázáshoz, megtanítunk kenuzni. A parton kezdjük, majd a sodrás nélküli Tisza-tó tanulási szempontból is álomnak számító idilli feltételei között folytatjuk a tanulást. Hamarosan minden kormányos tudja irányítani a kenuját, ügyes minden legénység. Jól és türelmesen, módszertanilag felkészülten tanítunk, civilben tanárok, trénerek vagyunk, vagy olyan túravezető oktat, aki tanulta a kormányzás tanítását.
Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged. Ha rutinos vízitúrázóként érkeztél, ha profi kormányos vagy, amíg az első alkalommal vízitúrások kenuzni tanulnak, addig te/ti már beülhettek a hajó(k)ba, és a kikötő közelében melegíthettek. A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek. A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re, és már ki is hajóztunk. Készülj életed egyik legszebb útvonalára. A vadregényes ágakban lesz, ahol csak libasorban tudnak jönni a kenuk.
4. napi, tisza-tavi csoda-vízitúra: a Tisza-tó rejtett kincsei és "mangrove-dzsungel"
Egy szűk kilométer erejéig is, de lesz szerencsénk a Tiszához, amely átfolyik a Tisza-tavon. Ebédszünetünk után a Tisza-tó belső tavának szépséges belső tórendszerét fedezzük fel. Békabuzogányok sorfala között evezünk be a Tisza-tó egyik fattyúszerkő telepe mellé. Evidens módon megtartjuk az illő távolságot a madárkák és közöttünk.
Ha időben jól állunk, mielőtt egy leírhatatlanul vadregényes útvonalon hazafelé indulnánk, még kinézünk egy "tóban tóra" és elevezünk egy olyan pontig, ahol megérezzük a Tisza-tó méreteit, mivel eddig csak keskeny és közepesen széles vízi ösvényeken kenuzgattunk.
5. napi tisza-tavi vízitúra: Magellán nyomában evezünk, lesz holt-ág, útvesztő, erdei kalandevezés, tünderfátyol-mező ...
Tiszafüreden, 10:30-kor az Albatrosz-kikötőben találkozunk. Ha a kenutúrát ezen a napon kezded, és vonattal jöttök, akkor a Bp-ről 7:30-kor induló intercity-ről Füzesabonyban kell átszállni. 9.35-kor leszel / vagytok Tiszafüreden.
A vasútállomástól az út nagyjából 25 perc séta, kellemes úton, a guruló bőrönd jól használható.
Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba, ill. villámgyorsan át- és be tudsz öltözni a vízhez.
Kiosztjuk a mentőmellényeket és lapátokat, majd ha még nem volt szerencsétek a vízitúrázáshoz, megtanítunk kenuzni. Ha rutinos vízitúrázóként érkeztél, ha profi kormányos vagy, amíg az első alkalommal vízitúrások kenuzni tanulnak, addig te/ti már beülhettek a hajó(k)ba, és a kikötő közelében melegíthettek. A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek.
A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re. Irány az Amazonas delta. Ha ebben a vonatkozásban kivételesen és most nem veszel teljesen komolyan, nem fogunk megsértődni. Egyébként a rád váró látvány alapján szinte komolyan is vehető az aprócska földrajzi tévedés.
Elképesztő helyen fogunk evezni az átlagosnál kicsit hosszabb távú kenuzás idején.
De a hihetetlen táj megéri a kellemes fáradtságot. A kaland-sziget mellett indulunk a mai kenutúrára, majd a nevére rácáfolóan tüneményes öblítő csatornán folytatjuk az utat. Mintha Malajzia-reklámban vagy vietnami dzsungelben eveznénk.
Aztán egy kis tiszai csorgás és vadregényes oldalág, morotva, átjáró útvonalon közelítünk a cél felé. Közben természetesen lesz "technikai" szünet, hölgyek jobbra, urak balra módon intézve.
Aztán egy Tisza-szélességű holt-ágon evezünk, hiszen régen ez volt a Tisza. Kicsit hitetlenkedve konstatáljuk, hogy már mekkora távolságot tettünk meg.
Nem ritkán a Tisza-tó nyugati oldaláig jutunk el (és át).
No persze ebben nincs semmi különös, ha a kenukban ilyen legénység van. Aztán jön a szuper show, ahol a madár se jár, pontosabban csak ők....
Ebéd után pedig egy másik vízi folyosóra fordulunk, onnan benézünk egy igencsak méretes tavacskába, majd félelmetesen szép helyek érintésével indulunk "haza". Egyik vékony ágból ki, másik közepesen keskeny ágba be. Kellemes kacskaringóval jövünk haza. Elképesztően klassz helyeket bejárva, és egy direkt a mi kedvünkért idehozott mangrove-dzsungelt érintve érünk vissza a Tiszához. Innen a Tiszán evezünk, csorgunk lefelé egy kicsit, hamarosan lubickolásra, lábnyújtóztatásra és - egyúttal - ismételt pisilési szünetre is megállunk. Amikor vége a strandolásnak, festői, változóan 10-20 méter széles ágon indulunk haza.
Amikor egy négyes kereszteződésben meglátjuk a szabad strandot, ha még egybehangzóan azt mondjátok, hogy van kedv és erő, akkor az ún. Kaland-sziget északi oldala mellett suhanunk el, és futunk be végül észak-kelet felől be az indulási kikötőbe. Ha pedig a válasz "nem", mert ennyi szépség is elég volt, ill. kicsit fárad(t), akár egyetlen hajó is, akkor "nyílegyenesen" irány a kikötő. A nap során lesz számos, a Tisza-tóval, a tó élővilágával kapcsolatos versenykérdésekbe öltöztetett ismeretterjesztés...tisza-tavi pub quiz.
6. napi vízitúra a Tisza-tavon: szürreálisan gyönyörűséges ágakon
Mintha ember soha nem járt volna itt.
Az elképesztően vadregényes ágban csak libasorban tudnak jönni a kenuk.
7. napi tisza-tavi vízitúra-csoda: a Tisza-tó titkos zegzugai. Kenutúra félelmetesen vadregényes útvonalon! Egy biztonságos, de őrületes kaland.
Bartolomeu Dias és Vasco da Gama nyomában evezünk. Tehát? Először jön a Jóreménység foka, majd elérjük az indiai szubkontinenst. (Ez a minimum).
A mosdó projekt után pedig az imént említett híd mellett látod majd "MC Túravezető" feliratú, neon színű pólóban a túravezetőt vagy túravezetőket.
Jelentkezés Tisza-tavi vízitúrára:
1.
Kérünk szépen egy telefont, amikor eldöntöttétek a vízitúra időpontját: +36209342760
2.
A tudnivalók, részvételi és szerződési feltételek megismerését követően az innen letölthető jelentkezési lapot kérjük kitöltve a tiszatura_vizitura@yahoo.com e-mail címre visszaküldeni.
3.
Visszaigazolást küldünk e-mailben.
4.
Kizárólag a visszaigazolást követően kérjük a túradíj átutalását.
Az utaláshoz az adatok:
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007
A megjegyzés rovatba kérjük a vízitúrára jelentkező számlázási címét (irányítószámmal), a kenutúra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) és a Tisza-tavat beírni.
(Pl.
1056 Budapest, Alkotmány u. 173/b/4.
2024. július 29. - augusztus 4. Tisza-tó kenutúra)