Tisza-tavi vízitúra családoknak, kultúrlényeknek, normálisan viselkedő baráti társaságoknak, széplelkűeknek. Az előszőr vízitúrázókat oktatás-szakmailag felkészült, türelmes evezéstanítással várjuk, aminek az az eredménye, hogy jól fogsz haladni, a kenutúra nem egy borzalmas frusztráció után még a part közelben feladott kudarccal végződik. Tehát NYUGI, gyere! A vízitúra csillagtúra lesz, az indulási kikötőbe fogunk egy gyönyörű (nem mértani értelemben vett) körtúra után visszaérkezni. A kikötő területén biztonságban tudod hagyni a kocsidat. A kenutúrán mindenki maga gondoskodik az ellátásáról, hozz magaddal szendvicset. Poroszlón és Tiszafüreden étterem, bolt van rengeteg.
Szállás a tisza-tavi evezés idején
Készséggel adunk tippeket, de - pláne az utolsó pillanatban - kérjük szépen, hogy szállást foglald magad. Poroszlón és Tiszafüreden a lehetőségek száma kis túlzással végtelen, pontosabban ez akkor igaz, ha nem az utolsó pillanatra hagyjátok a foglást. Ha a túra előtt egy hónappal jelentkezel, akkor viszont csodák már nincsenek, az utolsó utáni pillanatban már nem elérhetőek az érték-ár arányban legjobb szállások.
Opcionális 0. napi érkezés a Tisza-tavi kenutúrára
Ha mondjuk Vas megyéből jöttök, akkor érdemes lehet már a túra előtti, (mi így hívjuk), "nulladik" napon befutni.
Megközelítés Bp. felől: Az M3-ason a 114-es kijáratig, majd a 33-as úton Debrecen felé Dormánd, Besenyőtelek után következik Poroszló és Tiszafüred.
Vízitúra a Tisza-tavon: a Tisza-tó egyik legnagyobb kalandja! Találd meg az Északnyugati átjárót.... ahol kinyílik a titkok kamrája...
10:00-kor Poroszlón a Fűzfa-kikötőben találkozunk. Az először kenuzókat kérjük, hogy jöjjenek félórával korábban. Parkoljatok a töltéskorona község felöli oldalán, vegyetek ki mindent a kocsiból, amit hozni szeretnétek, és gyertek át a gáton a kikötőbe, amely értelemszerűen a töltés víz felöli oldalán van. (Juj...) Ahogyan átjöttetek a gáton, a túravezető(k) neon színű pólóban már messziről virít(anak). Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba, ill. villámgyorsan át- és be tudsz öltözni a vízhez. A tájékoztató közben naptejezzetek és megtanítunk kenuzni. (Copy right / Kép: Palvolgyi Krisztina) Wc, tájékoztató, felszerelésosztás, naptejezés, az aznap még kezdő vízitúrázók (be)tanítása, gyakorlás, kenuba pakolás után szállunk majd vízre.
Íme a tisza-tavi, különleges vízitúrák között is überkülönleges kenuzás. Amundsen leszel. Féregjáraton keresztül jutunk át a Poroszlói-medence déli felébe, ill. a Sarudi-medence határára! Konkrétan olyan ösvényeken megyünk majd, ahol gyakorlatilag senki, de senki nem jár. Kegyetlenül tuti.
Eldobod az agyad. Besírsz. Amundsenről közismert, hogy elsőként érte el a Déli-sarkot, majd az első olyan ember volt, aki mindkét sarkot elérte.
De Amundsen nevéhez fűződik az Északnyugati átjáró "megtalálása" is. Pontosabban ő volt az, aki a sok évszázados keresés és kísérletezés után elsőként, 1906-ban északról kerülte meg Észak-Amerikát.
Nyugatról indult a Bering-szorostól, és a kanadai szigetvilág sok-sok szigete között "átjutott". Kihasználta, hogy a jég ellen megerősített hajójának extrém kicsi volt a merülése. Mi is kihasználjuk, hogy a kenuk merülése szinte nulla .... és valami hasonlót fogsz érezni.
Csak (jó esetben) nem az indulástól számított 4. évben fogunk megérkezni...(ugyanis ő 1903-ban indult és 1906-ban (!) érkezett....)
De készülj életed egyik legtutibb útvonalára.
Pinduri, olyan vékony vízi ösvényen haladunk, hogy a keskeny úton egymás mellett két kenu nem fér el.
Olyan helyeken fogsz evezni, ahol előtted kimondhatatlanul kevesen.
Mintha ember soha nem járt volna itt.
Az elképesztően vadregényes ágban csak libasorban tudnak jönni a kenuk. Elmondhatatlan, hogy mi mindent fogsz látni, a függőcinege fészkétől az ebszőlő csucsoron át addig, hogy a fattyú szerkők igazi csapatként védik a kicsinyeiket, a területüket, és hiéna-csapatot idéző szervezettséggel, kalákában ütik-vágják a barna rétihéját. Aztán a Tisza-tó egyik kilátó tornyán tartunk ebéd / uzsonna szünetet. Innen még egy ösvényt felfedezünk és közel 500 métert tekergünk, szlalomozunk a nád, ill. gyékénymezők között, mielőtt visszaérnénk egy "konvencionális" vízi útra. Összességében és nagyjából az indulástól számított 5 óra (nagyjából) amíg visszaérünk az indulási kikötőbe. Előtte lehet, hogy lubickolásra, úszásra, játékra megállunk a poroszlói szabad strandon. A lényeg. Kényelmesen evezgettünk, úgy, hogy senki ne fáradjon el, még akkor sem, ha egy anyuka három csemetével evezget egy hajóban. Közben olyan, de olyan, de olyan helyeken jártál, hogy ...........
Testre szabott tisza-tavi vízitúra
Egyedi kenutúrára vonatkozó ajánlatunkat az időpont, a szállás, étkezés, szolgáltatások, logisztikai és egyéb igények, valamint a létszám alapján adjuk meg. Tudunk segíteni a szállításban, közlekedésben, kis túlzással: bármiben.
Jelentkezés Tisza-tavi vízitúrára:
A vízitúrára történő jelentkezés egyszerű.
1. Csörrents meg, hogy a kívánt időpontra van-e hely: +36209342760
2.
A tudnivalók, részvételi és szerződési feltételek, ill. a mit kell hozni a túrára menüpontok elolvasását és elfogadását követően az innen letölthető jelentkezési lapot kérjük kitöltve a tiszatura_vizitura@yahoo.com e-mail címre visszaküldeni.
3.
24 órán belül visszaigazolást küldünk és a visszaigazolást követő banki napon kérjük a túradíj átutalását.
Az utaláshoz az adatok:
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007
A banki közlemény rovatba kérjük a kenutúrára jelentkező számlázási címét (irányítószámmal), a túra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) és a vízitúra helyét, vagyis azt, hogy "Tisza-tó" beírni.
(copyright / kép.: Palvolgyi Krisztina)
A nevedet NE írd be, ugyanis a neved amúgy is látszik, és csak elveszed a közlemény rovat semmicske helyét az értékes információtól!!!
Példa a közlemény rovat helyes kitöltésére: 1172 Budapest, Akácos u. 45., 2024. november 1. Tisza-tó evezés