2026. augusztus 30. Tisza-tó vízitúra
Vízitúra a Tisza-tavon: ember előtti tájakon
Kérjük, hogy a jelentkezés előtt is, majd többször, végül az indulási előtti napon ismételten tanulmányozzátok át, hogy mit kell hozni a vízitúrára.
Tiszafüreden 9:59-kor az Albatrosz-kikötőben találkozunk, de ha még nem kenuztál, akkor kérjük, hogy fél órával korábban gyertek.
Ha nem a nulladik napon, hanem az első túranap reggelén jöttök Bp. felől vonattal, akkor a Bp-ről 7:30-kor induló intercity-ről Füzesabonyban kell átszállni és 9.35-kor leszel / vagytok Tiszafüreden.
A vasútállomástól az út nagyjából 25 perc. Aki kocsival érkezik, az egész napra a kikötő kerítésén belül hagyhatja az autóját. Nagyon szépen köszönjük a pontos érkezést, a pontosan érkező többséget pedig megnyugtatjuk, hogy nem kell majd egy-két elkésőre várnotok, tiszteletben tartjuk az időtöket. Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba, ill. villámgyorsan át- és be tudsz öltözni a kenuzáshoz.
A tájékoztató közben naptejezzetek, kiosztjuk a mentőmellényeket és lapátokat, ha még nem volt szerencsétek a vízitúrázáshoz, megtanítunk kenuzni. A parton kezdjük, majd a Tisza-tó tanulási szempontból álomnak számító, sodrás nélküli, a Mariana-ároknál némileg sekélyebb vízmélysége felett folytatjuk a tanulást. Hamarosan minden kormányos tudja irányítani a kenuját, ügyes minden legénység.
Jól és türelmesen, módszertanilag felkészülten tanítunk, civilben tanárok, trénerek vagyunk, vagy olyan túravezető oktat, aki tanulta a kormányzás tanítását.
Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged. Ha rutinos vízitúrázóként érkeztél, ha profi kormányos vagy, amíg az első alkalommal vízitúrások kenuzni tanulnak, addig te/ti már beülhettek a hajó(k)ba, és a kikötő közelében melegíthettek. 
A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek. A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re.
Vízre szállást követően egy, a képen is látható ún. 'öblítőcsatornán' (csak a neve nem szép, maga a víz fantasztikus) a Tisza felé indulunk, de ha a vízállás lehetővé teszi, a vízitúra 9. percében már az oldalág oldalágában olyan "meseországban" evezünk, hogy az ínyencek is csettintenek.
Pinduri és olyan vékony vízi ösvényen haladunk, hogy egymás mellett két kenu nem fér el. Mintha ember soha nem járt volna itt.Az elképesztően vadregényes ágacskában csak libasorban tudnak jönni a kenuk.
Visszacsatlakozunk a szélesebb csatornára, és hamarosan egy újabb vadregényes ágba megyünk be egy kicsit, egy idő után már szégyelljük, hogy ennyi szürke gémet és bakcsót riasztunk el, nem is baj, hogy ez zsákutca és nem megyünk el "koppanásig", legalább a madárkák is tudnak némi nyugalomhoz jutni. Mindenesetre itt becserkészhetsz majd jégmadarat is, jó eséllyel látsz majd nagy kócsagot, néha összejön a bölömbika vagy egy törpegém is ebben a "lagúnában".
A torkolat közelében tarthatunk pisilési szünetet. Innen a Tiszán evezünk, csorgunk lefelé egy kicsit, hamarosan lubickolásra és nem mellékesen ebédre megállunk.
Amikor meglátjuk a szabad strandot, ha még egybehangzóan azt mondjátok, hogy van kedv és erő, a Kaland-sziget északi oldala mellett suhanunk és végül észak-kelet felől futunk be az indulási kikötőbe.A délelőtti indulás helyére érkez(t)ünk vissza.
Testre szabott tisza-tavi vízitúra
Egyedi kenutúrára vonatkozó ajánlatunkat az időpont, a szállás, étkezés, szolgáltatások, logisztikai és egyéb igények, valamint a létszám alapján adjuk meg. Tudunk segíteni, kis túlzással: bármiben.
Jelentkezés Tisza-tavi vízitúrára:
A vízitúrára történő jelentkezés egyszerű.
1.
Csörrents meg, hogy a kívánt időpontban van-e hely a kenutúrán: +36209342760
2.
A tudnivalók, részvételi és szerződési feltételek, ill. a mit kell hozni a vízitúrára menüpontok elolvasását követően - azok elfogadása esetén - az innen letölthető jelentkezési lapot kérjük kitöltve a tiszatura_vizitura@yahoo.com e-mail címre visszaküldeni.
3.
24 órán belül visszaigazolást küldünk, és a visszaigazolást követő banki napon kérjük a túradíj átutalását.
Az utaláshoz az adatok:
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 11745059-21454363
Az utalás során a banki közlemény rovatba kérjük szépen a kenutúrára jelentkező számlázási címét (irányítószámmal), az evezés időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) és a vízitúra helyét, vagyis azt, hogy "Tisza-tó" beírni. Ugyanakkor a nevet NEM kell beírni, tehát kifejezetten kérjük, hogy NE írd be, az utaló személye úgyis látszik az utalásból, viszont ha beírod magad, nem marad hely.
Példa a közlemény rovat helyes kitöltésére!
1025 Budapest, Cinege út 15., 2025. aug. 30. Tisza-tó kenutúra