2024. július 25-28. Tisza-tavi kenutúra, választhatóan 1-2-3-4-napos evezgetés családoknak
Választhatóan 1-2-3-4-napos Tisza-tavi vízitúra. A pár percig kezdőknek szakmailag felkészült, türelmes evezéstanítás.

A kenutúrán mindenki maga gondoskodik az ellátásáról, hozz magaddal szendvicset. Poroszlón és Tiszafüreden étterem, bolt van rengeteg. Ezt a vízitúrát mindenkinek javasoljuk. A kisgyermekes kezdőknek, a mindent felfedezni szerető vízitúra-szerelmeseknek. Te is / Ön is élvezi majd.
Szállás a tisza-tavi evezés idején

Opcionális 0. napi érkezés a Tisza-tavi kenutúrára
Ha mondjuk Vas megyéből jöttök, akkor érdemes lehet már a túra előtti, (mi így hívjuk), "nulladik" napon befutni.
Megközelítés Bp. felől: Az M3-ason a 114-es kijáratig, majd a 33-as úton Debrecen felé Dormánd, Besenyőtelek után következik Poroszló és Tiszafüred.
1. napi kenutúra a Tisza-tavon: a Tisza-tó belső tava belső tava belső tavának belső tava
Poroszlón, a Fűzfa-kikötőben 11-kor találkozunk. Túravezetői bemutatkozás, üdvözlés, mosdó után megtanítunk kenuzni. Hamarosan minden legénység tudja irányítani a kenuját. Jól tanítunk, civilben tanárok, trénerek vagyunk, vagy olyan túravezető oktat, aki tanulta a kormányzás tanítását. Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged.
A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek. A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re.
Ismered a mondást: a szépségért meg kell szenvedni. Szerencsére esetünkben a szuper-szépséges csodálatos helyek érintésével jutunk el- és be.
Az első mókahalom után következik az első kiszállós, tízóraizós, pisilős, jó idő esetén fürdős, lábnyújtóztatásos pihenő.
Nemsokára újra a vízen vagyunk, és jön valami, ami nincs. Elveszünk egy tórendszerben.
Minden tisza-tavi napunk szenzációs, de ez az elsők között is a szuper elitbe tartozik.
Ha kitalálunk a tórendszerből (éljünk a feltételezéssel) a nap végén következik a szertartásos hajómosás.
2. napi tisza-tavi vízitúra: rejtett kincsek a belső tó belső tavában és "mangrove-dzsungel", avagy evezés "Pandorán"
9:59-kor Tiszafüreden, az indulási kikötőben találkozunk, amely az Albatrosz-kikötő.
Nagyon szépen köszönjük a pontos érkezést, a pontosan érkező többséget pedig megnyugtatjuk, hogy nem kell majd egy-két elkésőre várnotok, tiszteletben tartjuk az időtöket.
Ha Bp. felől vonattal jöttök, akkor az intercity-ről Füzesabonyban kell átszállni és 2 óra 5 perces utazás után leszel / vagytok Tiszafüreden.
A vasútállomástól az út nagyjából 25 perc séta, kellemes úton, a guruló bőrönd jól használható. Aki pedig kocsival érkezik, és ma már ez a jellemző, az egész napra - díjmentesen - a kikötő kerítésén belül hagyhatja az autóját. Illetve, ha kocsival jöttök, érdemes azzal kezdeni, hogy a romlandó élelmiszert a szálláson hűtőszekrénybe teszitek. Ha időben megcsúsztok, akkor inkább gyere/gyertek közvetlenül a kikötőbe, mint, hogy elkéssetek. Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba, ill. villámgyorsan át- és be tudsz öltözni a vízhez. A tájékoztató közben naptejezzetek, kiosztjuk a mentőmellényeket és lapátokat. Ha még nem volt szerencsétek a vízitúrázáshoz, megtanítunk kenuzni. Jól és türelmesen, módszertanilag felkészülten tanítunk, civilben tanárok, trénerek vagyunk, vagy olyan túravezető oktat, aki tanulta a kormányzás tanítását. Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged.
Ha rutinos vízitúrázóként érkeztél, ha profi kormányos vagy, amíg az első alkalommal vízitúrások kenuzni tanulnak, addig te/ti már beülhettek a hajó(k)ba, és a kikötő közelében melegíthettek. A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek. A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re. A vízre szállást követően különleges szépségű, Rambo-filmeket idéző helyeken, a vadszőlővel benőtt parti növényzet miatt áthatolhatatlannak tűnő dél-ázsiai őserdőben evezünk. Aztán a vízitúra 10. percében már egy gyönyörűséges "fasorban" evezgetünk.
Mintha ember soha nem járt volna itt.
Az elképesztően vadregényes ágacskában csak libasorban tudnak jönni a kenuk. Visszacsatlakozunk a szélesebb csatornára, és hamarosan egy újabb vadregényes ágba megyünk be egy kicsit, egy idő után már szégyelljük, hogy ennyi szürke gémet és bakcsót riasztunk el, nem is baj, hogy ez zsákutca és nem megyünk el "koppanásig", legalább a madárkák is tudnak némi nyugalomhoz jutni. Mindenesetre itt becserkészhetsz majd jégmadarat is, jó eséllyel látsz majd nagy kócsagot, néha összejön a bölömbika vagy egy törpegém is ebben a "lagúnában".



3. napi vízitúra a Tisza-tavon: ember előtti tájakon, gyönyörűséges ágakon lapátolgatunk
Kérjük, hogy a jelentkezés előtt is, majd többször, végül az indulási előtti napon ismételten tanulmányozzátok át, hogy mit kell hozni a vízitúrára és mit nem szabad.
10:45 és 11 óra között Poroszlón a Fűzfa kikötőben találkozunk. (Kép: Palvolgyi Krisztina)
Budapest felől az M3-as autópályán kell jönni Füzesabony felé, majd kihajtás a 114-es lehajtón a 33-as főútvonalra, Debrecen felé. A 33-as útról közvetlenül a Poroszló vége táblánál - egyúttal a Tisza-tavon átvezető híd előtt - fordulj jobbra a töltésre. Egy másodperc múlva látod a táblát, hogy hol kell jobbra lejönni a Fűzfa kikötő parkolójába. A parkoló a töltés község felől lévő oldalán van.
Parkolás után vegyetek ki mindent a kocsiból, amit hoztok magatokkal a kenuba, és a "cuccal" gyertek át a gát másik oldalára a kikötőbe, ami értelemszerűen a vízparton van. Ha kocsival jöttök és már bevásároltatok, érdemes azzal kezdeni, hogy a romlandó élelmiszert az egyénileg foglalt szállásotokon hűtőszekrénybe teszitek.
Ahogyan átjöttetek a gáton, a túravezető(k) neon színű pólóban már messziről virít(anak). Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba, ill. villámgyorsan át- és be tudsz öltözni a vízhez. A tájékoztató közben naptejezzetek és megtanítunk kenuzni. (Copy right / Kép: Palvolgyi Krisztina)
A parton kezdjük, majd a sodrás nélküli Tisza-tó tanulási szempontból is álomnak számító idilli feltételei között folytatjuk a tanulást. Hamarosan minden kormányos tudja irányítani a kenuját, ügyes minden legénység. Jól és türelmesen, módszertanilag felkészülten tanítunk, civilben tanárok, trénerek vagyunk, vagy olyan túravezető oktat, aki tanulta a kormányzás tanítását. Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged. Ha rutinos vízitúrázóként érkeztél, ha profi kormányos vagy, amíg az első alkalommal vízitúrások kenuzni tanulnak, addig te/ti már beülhettek a hajó(k)ba, és a kikötő közelében melegíthettek. A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek. A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re, és már ki is hajóztunk. És innen (ezer bocsánat) "eldobod az agyad". Besírsz. Amundsenről közismert, hogy elsőként érte el a Déli-sarkot, majd az első olyan ember volt, aki mindkét sarkot elérte.


4. napi tisza-tavi vízitúra: lesz holt-ág, útvesztő, erdei kalandevezés, tünderfátyol-mező ...
Tiszafüredről startolunk (Albatrosz-kikötő, 10 óra) és irány az Amazonas delta.
Ha ebben a vonatkozásban kivételesen és most nem veszel teljesen komolyan, nem fogunk megsértődni. Egyébként a rád váró látvány alapján szinte komolyan is vehető az aprócska földrajzi tévedés.
Elképesztő helyen fogunk evezni az átlagosnál kicsit hosszabb távú kenuzás idején. De a hihetetlen táj megéri a kellemes fáradtságot.
A kaland-sziget mellett indulunk a mai kenutúrára, majd a nevére rácáfolóan tüneményes öblítő csatornán folytatjuk az utat. Mintha Malajzia-reklámban vagy vietnami dzsungelben eveznénk.
Aztán egy kis tiszai csorgás és vadregényes oldalág, morotva, átjáró útvonalon közelítünk a cél felé. Közben természetesen lesz "technikai" szünet, hölgyek jobbra, urak balra módon intézve. Aztán egy Tisza-szélességű holt-ágon evezünk, hiszen régen ez volt a Tisza. Kicsit hitetlenkedve konstatáljuk, hogy már mekkora távolságot tettünk meg.
No persze ebben nincs semmi különös, ha a kenukban ilyen legénység van. Aztán jön a szuper show, ahol a madár se jár, pontosabban csak ők....
Elképesztően klassz helyeket bejárva, és egy direkt a mi kedvünkért idehozott mangrove-dzsungelt érintve érünk vissza Tiszafüredre.

A nap során lesz számos, a Tisza-tóval, a tó élővilágával kapcsolatos versenykérdésbe öltöztetett ismeretterjesztés....
Érkezéskor még megkérünk mindenkit, hogy legyen szíves mossa ki a kenuját.
Testre szabott tisza-tavi vízitúra
Egyedi kenutúrára vonatkozó ajánlatunkat az időpont, a szállás, étkezés, szolgáltatások, logisztikai és egyéb igények, valamint a létszám alapján adjuk meg. Tudunk segíteni a szállításban, közlekedésben, kis túlzással: bármiben.
Jelentkezés Tisza-tavi vízitúrára:
A vízitúrára történő jelentkezés egyszerű.
1. Csörrents meg, hogy a kívánt időpontra van-e hely: +36209342760
2.
A tudnivalók, részvételi és szerződési feltételek, ill. a mit kell hozni a túrára menüpontok elolvasását követően az innen letölthető jelentkezési lapot kérjük kitöltve a tiszatura_vizitura@yahoo.com e-mail címre visszaküldeni.
3.
24 órán belül visszaigazolást küldünk és a visszaigazolást követő banki napon kérjük a túradíj átutalását.
Az utaláshoz az adatok:
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007
A megjegyzés rovatba kérjük a kenutúrára jelentkező számlázási címét (irányítószámmal), a túra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) és a vízitúra helyét, vagyis azt, hogy "Tisza-tó" beírni. A nevet NEM kell beírni, NE írd be, úgyis látszik az utalásból, viszont ha beírod, nem marad hely.
(Pl. 1026 Budapest, Solymos u. 75., július 25-28. Tisza-tó kenutúra)