Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2023. június 10-11. Tisza-tavi, választhatóan 1-2-napos vízitúra

Az ősrobbanás 20190803_115034_resized.jpg(ha volt) 13,4 milliárd éve történt .... és máris jön a másik!

Tisza-tavi, választhatóan 1-, vagy 2-napos kaland-vízitúra elmondhatatlan útvonalakon!!!!!!! 

 

Poroszlóról induló kenutúra.

 

 

 

Szállás és étkezés a kenutúra idején

A szállás a vízitúrázó igényei szerint a sátortól, a faházon át a wellness hotelig bármi lehet. A szállást kérjük intézd magad. A sátrasok Poroszlón, Tiszafüreden, Sarudon több kemping között választhatnakHa valaki apartmant keres, Poroszlón és Tiszafüreden számtalan szállást talál. Az étkezés önellátó.
Ez Poroszlón és Tiszafüreden könnyű, a közelben sok boltot, éttermet, pizzériát találsz.

 

 

Opcionális 0. napi érkezés a vízitúrára

Megközelítés Bp. felől: Az M3-ason a 114-es kijáratig, majd a 33-as úton Debrecen felé Dormánd és Besenyőtelek után következik Poroszló. 

 

 

1. napi vízitúra a Tisza-tavon: a Sargasso-tenger

20180912_153222_resized.jpgvízitúra első napján 11 órakor Poroszlón a Fűzfa kikötőben találkozunk. Budapest felől az M3-as autópályán kell jönni Füzesabony felé, majd kihajtás a 114-es lehajtón a 33-as főútvonalra, Debrecen felé. A 33-as útról közvetlenül a Poroszló vége táblánál - egyúttal a Tisza-tavon átvezető híd előtt - fordulj jobbra a töltésre.

Egy másodperc múlva látod a táblát, hogy hol kell jobbra lejönni a Fűzfa kikötő parkolójába. A parkoló a töltés község felől lévő oldalán van.

Parkolás után vegyetek ki mindent a kocsiból, amit hoztok magatokkal a kenuba, és a "cuccal" gyertek át a gát másik oldalára a kikötőbe, ami értelemszerűen a vízparton van. Ha kocsival jöttök és már bevásároltatok, érdemes azzal kezdeni, hogy a romlandó élelmiszert az egyénileg foglalt szállásotokon hűtőszekrénybe teszitek. 

 

img_2064.jpgAhogyan átjöttetek a gáton, a túravezető(k) narancs színű pólóban már messziről virít(anak).

Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba, ill. villámgyorsan át- és be tudsz öltözni a vízhez. 

 


A tájékoztató közben naptejezzetek, kiosztjuk a kötelezően viselendő mentőmellényeket és lapátokat. 

 

 

Ha még nem volt szerencsétek a vízitúrázáshoz, megtanítunk kenuzni. 
A parton kezdjük, majd a sodrás nélküli Tisza-tó tanulási szempontból is álomnak számító idilli feltételei között folytatjuk a tanulást. Hamarosan minden kormányos tudja irányítani a kenuját, ügyes minden legénység. Jól és türelmesen, módszertanilag felkészülten tanítunk, civilben tanárok, trénerek vagyunk, vagy olyan túravezető oktat, aki tanulta a kormányzás tanítását. Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged. 

Ha rutinos vízitúrázóként érkeztél, ha profi kormányos vagy, amíg az első alkalommal vízitúrások kenuzni tanulnak, addig te/ti már beülhettek a hajó(k)ba, és a kikötő közelében melegíthettek. A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek. A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re, és már ki is hajóztunk.

img_20210612_113109.jpgEljutunk majd egy olyan tengerhez, amelynek nincs partja..... Hiszen a Sargasso-tenger az Atlanti-óceánBAN, az Atlanti-óceán északi részének szinte a közepén helyezkedik el.... - a világ szerint. De akik jól ismerik a Tisza-tavat, azok tudják, hogy a Tisza-tóba is jutott a Sargassoból, van a névadó Sargassumból is (na jó nincs...) de a mi hínárunk is majdnem olyan...... 

Rejtélyek, legendák fűzödnek a Sargassohoz.... és valamit a nap során megért és megél ebből a Tisza-tavon túrázó is. Az ügyes túrázók - ha hoznak vödröt - gémeskútból is tudnak vízet húzni a tavon, aztán nekimegyünk a nád / gyékény falnak (az egyik oldalon a fal nád, a másikon gyékén) és hopp, megérkezünk a Sargasso-ra, ahol sirályok, fattyúszerkők, gémek, kócsagok TÖMEGE vár ránk.

O yeah....a kenutúra ezen a napon is egyszerűen döbbenet. 
 

 

 

 
2. napi vízitúra a Tisza-tavon: a Tisza-tó legnagyobb kalandja! Találd meg az Északnyugati átjárót.... 
img_20190817_105529-2.jpg10:30-kor Poroszlón, a Fűzfa-kikötőben vagy - a szélre vonatkozó előrejelzés ismeretében az előző nap egyeztetjük -Tiszafüreden találkozunk. 
 
 
 

Wc, tájékoztató, felszerelésosztás, naptejezés, az aznap még kezdő vízitúrázók (be)tanítása, gyakorolás, kenuba pakolás után szállunk majd vízre.
 
 
Íme a tisza-tavi, különleges vízitúrák között is überkülönleges kenuzás. Amundsen leszel. Féregjáraton keresztül jutunk át a Poroszlói-medence déli felébe, ill. a Sarudi-medence határára! Konkrétan olyan ösvényeken megyünk majd, ahol gyakorlatilag senki, de senki nem jár. Kegyetlenül tuti.  
 

img_2117.jpgEldobod az agyad. Besírsz. Amundsenről közismert, hogy elsőként érte el a Déli-sarkot, majd az első olyan ember volt, aki mindkét sarkot elérte.

De Amundsen nevéhez fűződik az Északnyugati átjáró "megtalálása" is.
Pontosabban ő volt az, aki a sok évszázados keresés és kísérletezés után elsőként, 1906-ban északról kerülte meg Észak-Amerikát.
 
 
 
 
Nyugatról indult a Bering-szorostól, és a kanadai szigetvilág sok-sok szigete között "átjutott". Kihasználta, hogy a jég ellen megerősített hajójának extrém kicsi volt a merülése. Mi is kihasználjuk, hogy a kenuk merülése szinte nulla .... és valami hasonlót fogsz érezni. 
 
 
 
p90817-113401.jpgCsak (jó esetben) nem az indulástól számított 4. évben fogunk megérkezni...(ugyanis ő 1903-ban indult és 1906-ban (!) érkezett....)
 
 
 
 
 
 
De készülj életed egyik legtutibb útvonalára.
 
Pinduri, olyan vékony vízi ösvényen haladunk, hogy a keskeny úton egymás mellett két kenu nem fér el.
 
Olyan helyeken fogsz evezni, ahol előtted kimondhatatlanul kevesen. Mintha ember soha nem járt volna itt
 
 
img_2089.jpgAz elképesztően vadregényes ágban csak libasorban tudnak jönni a kenuk. Elmondhatatlan, hogy mi mindent fogsz látni, a függőcinege fészkétől az ebszőlő csucsoron át addig, hogy a fattyú szerkők igazi csapatként védik a kicsinyeiket, a területüket, és hiéna-csapatot idéző szervezettséggel, kalákában ütik-vágják a barna rétihéját. 
 

Aztán a Tisza-tó egyik kilátó tornyán tartunk ebéd / uzsonna szünetet. 
 
Innen még egy ösvényt felfedezünk és közel 500 métert tekergünk, szlalomozunk a nád, ill. gyékénymezők között, mielőtt visszaérnénk egy "konvencionális" vízi útra.
 
 
Összességében és nagyjából az indulástól számított 4 óra (nagyjából) amíg visszaérünk az indulási kikötőbe.
 
p90817-130614.jpgElőtte lehet, hogy lubickolásra, úszásra, játékra megállunk a poroszlói szabad strandon. 
 
A lényeg. Kényelmesen evezgettünk, úgy, hogy senki ne fáradjon el, még akkor sem, ha egy anyuka három csemetével evezget egy hajóban.
 
Közben olyan, de olyan, de olyan helyeken jártál, hogy ...........

 

Tisza-tavi vízitúra díjai

 

Jelentkezés tisza-tavi vízitúrára :

1. 
Kérünk szépen egy hívást, amikor eldöntöttétek a vízitúra időpontját.
(+36 209 342 760)

2.
A tudnivalók, részvételi és szerződési feltételek megismerését követően az innen letölthető jelentkezési lapot kérjük kitöltve a tiszatura_vizitura@yahoo.com e-mail címre visszaküldeni.

3.
Kérjük a
 túradíj átutalását. Az utaláshoz az adatok:
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007 megjegyzés rovatba kérjük a vízitúrára jelentkező számlázási címét (irányítószámmal), a kenutúra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) és a Tisza-tavat beírni. A nevedet NE írd be, ugyanis a neved amúgy is látszik, és csak elveszed a közlemény rovat semmicske helyét az értékes információtól!!!


(Pl.

7400 Kaposvár, Sarudi u. 127.
2023. június 10-11.
Tisza-tó evezés)