Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2023. július 29-30. Tisza-tó kenutúra (választhatóan 1-2-napos családi vízitúra)

img_1437.jpgVálaszthatóan 1-, vagy 2-napos, olcsó, tisza-tavi vízitúra széplelkű családoknak, kulturáltan viselkedő baráti társaságoknak, egyéni túrázóknak! 
 

 

 

Még nem eveztél, pontosabban nem kenuztál, vagy ha már ültél kenuban, nem kormányoztál? Mi megtanítunk kenut kormányozni vagy kajakozni.  

 

Csillagtúrákat teszünk, azaz a tavon mindig máshova megyünk, mindig más gyönyörűséget fedezel majd fel, de mindig az indulási kikötőbe térünk vissza, ahol napközben biztonságban hagyhatjátok a kocsit.

tisza-to_20190806_13.jpgA kenutúrán mindenki maga gondoskodik az ellátásáról, hozz magaddal szendvicset és alkoholmentes innivalót.



 

 

Poroszlón és Tiszafüreden étterem, bolt (Lidl, Tesco, Spar, Penny) van rengeteg. Ezt a vízitúrát mindenkinek javasoljuk. A kisgyermekes kezdőknek, a mindent felfedezni szerető vízitúra-szerelmeseknek. Te is / Ön is élvezi majd. 

 


 

Szállás és étkezés a tisza-tavi kenutúrán

20140615-tisza-to-vizitura-www.tiszatura-vizitura.eoldal.hu-apartman-iren-1.jpgA szállás a vízitúrázó igényei szerint a sátortól, a faházon át a wellness hotelig bármi lehet. Tiszafüreden tudsz sátrazni a Tóparti kempingben és remek faházak vannak a Termál kempingben, Poroszlón is vannak kempingek, ill. mind Poroszlón, mind Füreden millió apartman és vendégház kínálatából tudsz szemezgetni. 
A szállást kérjük intézd magad és délelőtt egyszerűen csak gyere ki az indulási kikötőbe. Az étkezés a tisza-tavi kenuzás idején - beleértve a vízen töltött időt is - önellátó, hozz magaddal vizet és a kenuba elemózsiát. 
Ez Tiszafüreden és Poroszlón könnyű, a közelben számtalan éttermet, giroszost, pizzériát találsz. 


 

 

 

Opcionális 0. napi érkezés a Tisza-tavi kenutúrára

20140615_tisza-to-vizitura-kenutura-tunderfatyol-a-szartos-utan.jpgHa mondjuk Vas megyéből jöttök, akkor érdemes lehet már a túra előtti, (mi így hívjuk), "nulladik" napon befutni.

Megközelítés Bp. felől: Az M3-ason a 114-es kijáratig, majd a 33-as úton Debrecen felé Dormánd, Besenyőtelek és Poroszló után következik Tiszafüred. 

 

 

 

Tisza-tavi vízitúra: rejtett kincsek a belső tó belső tavában és "mangrove-dzsungel", avagy evezés "Pandorán"

20150605_132434.jpg10:45-kor Tiszafüreden, az indulási kikötőben találkozunk, amely a Horgászcentrum Kikötő. 

Nagyon szépen köszönjük a pontos érkezést, a pontosan érkező többséget pedig megnyugtatjuk, hogy nem kell majd egy-két elkésőre várnotok, tiszteletben tartjuk az időtöket. 

 

Könnyű lesz ide találnod. Kattints ide. Ha Bp. felől vonattal jöttök, akkor az intercity-ről Füzesabonyban kell átszállni és 2 óra 5 perces utazás után leszel / vagytok Tiszafüreden.

A vasútállomástól az út nagyjából 15 perc séta, kellemes úton, a guruló bőrönd jól használható.  Aki pedig kocsival érkezik, és ma már ez a jellemző, az egész napra - díjmentesen - a kikötő kerítésén belül hagyhatja az autóját. Illetve, ha kocsival jöttök, érdemes azzal kezdeni, hogy a romlandó élelmiszert a szálláson hűtőszekrénybe teszitek. 

 

lurkok-oktatasa-kenutura-elott-vizitura-betanitas.jpgHa időben megcsúsztok, akkor inkább gyere/gyertek közvetlenül a kikötőbe, mint, hogy elkéssetek. Egy-két családnyi élelmiszert a kikötőben is be tudtok tenni hűtőszekrénybe.  

 

 

 

 

Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba, ill. villámgyorsan át- és be tudsz öltözni a vízhez. 
A tájékoztató közben naptejezzetek, kiosztjuk a mentőmellényeket és lapátokat.

 

 

vizitura-tisza-to-tiszatavi-kenu_20170828.jpg

Ha még nem volt szerencsétek a vízitúrázáshoz, megtanítunk kenuzni. Jól és türelmesen, módszertanilag felkészülten tanítunk, civilben tanárok, trénerek vagyunk, vagy olyan túravezető oktat, aki tanulta a kormányzás tanítását. Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged. 

 

Ha rutinos vízitúrázóként érkeztél, ha profi kormányos vagy, amíg az első alkalommal vízitúrások kenuzni tanulnak, addig te/ti már beülhettek a hajó(k)ba, és a kikötő közelében melegíthettek. A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek. A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re.

 
A vízre szállást követően különleges szépségű, Rambo-filmeket idéző helyeken, a vadszőlővel benőtt parti növényzet miatt áthatolhatatlannak tűnő dél-ázsiai őserdőben evezünk. 

Aztán a vízitúra 10. percében már egy gyönyörűséges "fasorban" evezgetünk.

 


img_1976.jpgMintha ember soha nem járt volna itt.
Az elképesztően vadregényes ágacskában csak libasorban tudnak jönni a kenuk.
 
 
 
 
 
 
 
 
Visszacsatlakozunk a szélesebb csatornára, és hamarosan egy újabb vadregényes ágba megyünk be egy kicsit, egy idő után már szégyelljük, hogy ennyi szürke gémet és bakcsót riasztunk el, nem is baj, hogy ez zsákutca és nem megyünk el "koppanásig", legalább a madárkák is tudnak némi nyugalomhoz jutni.
 
 
Mindenesetre itt becserkészhetsz majd jégmadarat is, jó eséllyel látsz majd nagy kócsagot, néha összejön a bölömbika vagy egy törpegém is ebben a "lagúnában". 
 
 
A torkolat közelében tarthatunk pisilési szünetet. 
 
tisza-to-kenutura-vizitura_20170529_resized.jpg
Innen a Tiszán evezünk, csorgunk lefelé egy kicsit, hamarosan lubickolásra és nem mellékesen ebédre megállunk.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ebéd után pedig egy másik vízi folyosóra fordulunk, onnan benézünk eldugott tavacskába, majd arról is letérünk, és a legszebb helyek érintésével jutunk el a túranap legdélibb pontjáig. 
 
Innen egyik ágból ki, másikba be kacskaringóval jövünk haza.
 
tisza-tavi-vizitura_20170730_.jpgAmikor meglátjuk a szabad strandot, ha még egybehangzóan azt mondjátok, hogy van kedv és erő, a Kaland-sziget északi oldala mellett suhanunk és végül észak-kelet felől futunk be az indulási kikötőbe.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ha nem, akkor "nyílegyenesen" irány a kikötő.  

2016-08-14-tisza-tura-vizitura-77.199.jpgA délelőtti indulás helyére érkez(t)ünk vissza.
 
 
Még egy kenumosásra tisztelettel megkérünk. 

 

 

 

 

 

 

 

2. napi tisza-tavi vízitúra: Magellán nyomában evezünk, lesz holt-ág, útvesztő, erdei kalandevezés, tünderfátyol-mező ...

img_20190817_115603-2.jpgPoroszlón 10 órakor találkozunk.

A poroszlói vízre szállás helyéhez ide kérünk szépen egy kattintást!

Ha valaki ezen a napon kezdi a vízitúrát, megtanítjuk kenuzni és irány az Amazonas delta.

 

 

Ha ebben a vonatkozásban kivételesen és most nem veszel teljesen komolyan, nem fogunk megsértődni. Egyébként a rád váró látvány alapján szinte komolyan is vehető az aprócska földrajzi tévedés. Egy másik galaxisban is hümmögést kiváltó helyen fogunk evezni, Cameron itt fogja forgatni CGI nélkül a 4. Avatar-t. 

 

 

Mintha Malajzia-reklámban vagy vietnami dzsungelben eveznénk.

 

img_2079.jpg

 

 

Közben természetesen lesz "technikai" szünet, hölgyek jobbra, urak balra módon intézve.  

 

 

 

 

 

20200828_204233.jpgElképesztően klassz helyeket, izgi zegzugokat, csak-egy-kenu-fér-el ágacskákat bejárva érünk vissza az indulási kikötőbe.
 

 

A nap során lesz számos, a Tisza-tóval, a tó élővilágával kapcsolatos versenykérdés, amely versenykérdésekre adott helyes válaszokkal piros pontokat lehet gyűjteni.

 

 

A győztes hajó pedig értékes jutalomra számíthat!

 

 

Túradíjak, a tisza-tavi kenu- és kajaktúrák díjai

 


Testre szabott tisza-tavi vízitúra 
Egyedi kenutúrára vonatkozó ajánlatunkat az időpont, a szállás, étkezés, szolgáltatások, logisztikai és egyéb igények, valamint a létszám alapján adjuk meg. Tudunk segíteni a szállításban, közlekedésben, kis túlzással: bármiben. 

 

 

Jelentkezés Tisza-tavi vízitúrára: 
A vízitúrára történő jelentkezés egyszerű.

1. Csörrents meg, hogy a kívánt időpontra van-e hely (+36 209 342 760)

2.
A tudnivalók, részvételi és szerződési feltételek, ill. a mit kell hozni a túrára menüpontok elolvasását követően az innen letölthető jelentkezési lapot kérjük kitöltve a tiszatura_vizitura@yahoo.com e-mail címre visszaküldeni. 

3.
24 órán belül visszaigazolást küldünk és a visszaigazolást követő banki napon kérjük a túradíj átutalását. 
Az utaláshoz az adatok:
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007
A megjegyzés rovatba kérjük a kenutúrára jelentkező számlázási címét (irányítószámmal), a túra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) és a vízitúra helyét, vagyis azt, hogy "Tisza-tó" beírni. A nevet NEM kell beírni, NE írd be, úgyis látszik az utalásból, viszont ha beírod, nem marad hely.  


1125 Budapest, Schulek F. u. 44., 
július 29-30.  
Tisza-tó vízitúra