2023. augusztus 26-27. Tisza-tavi csúcskaland, vízitúra választhatóan 1 v. 2 napban
Az ősrobbanás (ha volt) 13,4 milliárd éve történt .... és máris itt a második!
Tisza-tavi, választhatóan 1-, vagy 2- napos kaland-vízitúra elmondhatatlan útvonalakon!!!! Mindkét nap az aznapi indulási kikötőbe evezünk vissza.
Szállás és étkezés a kenutúra idején
A szállás a vízitúrázó igényei szerint a sátortól, a faházon át a wellness hotelig bármi lehet. Ha valaki apartmant keres, Poroszlón és Tiszafüreden, ill. a Tisza-tó környékén számtalan szállást talál.
Foglald a szállást magadnak - ha egyáltalán foglalsz, hiszen az egynapos kenutúrák "jövök-megyek" módon is igénybe vehetők - és egyszerűen csak gyere ki az indulási kikötőbe.
Az étkezés a kenutúrán önellátó, hozzál szendvicset (és persze vizet, ill. alkoholmentes innivalót). Kérjük, hogy a jelentkezés előtt is, majd többször, végül az indulási előtti napon ismételten tanulmányozzátok át, hogy mit kell hozni a vízitúrára, és mit nem szabad.
Ne itt a parton derüljön ki, hogy valaki nem hozott vizet, hogy valaki flip-flop papucsot visel, vagy földig érő hosszú szoknyában szeretne vízitúrázni, hogy csak néhány példát említsünk a kétségkívül ritka, de azért sajnos előforduló kellemetlen helyzetekből. Ne okozzon meglepetést, hogy a mentőmellény viselése az úszóvilágbajnoknak is kötelező, és, hogy kérjük az alkoholfogyasztást a vízitúra előtti 6 órában, ill. a kenuzás ideje alatt nélkülözni.
Opcionális 0. napi érkezés a vízitúrára
1. napi vízitúra a Tisza-tavon: a Tisza-tó Sargasso-tengere
Mikor és hol találkozunk? 10:59-kor randevúzunk Poroszlón a Fűzfa-kikötőben.
Budapest felől az M3-as autópályán kell jönni Füzesabony felé, majd kihajtás a 114-es lehajtón a 33-as főútvonalra, Debrecen felé. A 33-as útról közvetlenül a Poroszló vége táblánál - egyúttal a Tisza-tavon átvezető híd előtt - fordulj jobbra a töltésre. Egy másodperc múlva látod a táblát, hogy hol kell jobbra lejönni a Fűzfa-kikötő parkolójába.
A parkoló a töltés község felől lévő oldalán van. Parkolás után vegyetek ki mindent a kocsiból, amit hoztok magatokkal a kenuba, és a "cuccal" gyertek át a gát másik oldalára a kikötőbe, ami értelemszerűen a vízparton van.
Aki kocsival érkezik, az egész napra a kikötőben hagyhatja az autóját. Illetve, ha kocsival jöttök és már bevásároltatok, érdemes azzal kezdeni, hogy a romlandó élelmiszert az egyénileg foglalt szállásotokon hűtőszekrénybe teszitek.
Ahogyan átjöttetek a gáton, a túravezető(k) neon színű pólóban már messziről virít.
Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba. A tájékoztató közben naptejezzetek, kiosztjuk a kötelezően viselendő mentőmellényeket és lapátokat és megtanítunk kenuzni. A parton kezdjük, majd a sodrás nélküli Tisza-tó tanulási szempontból is álomnak számító idilli feltételei között folytatjuk a tanulást. Hamarosan minden kormányos tudja irányítani a kenuját, ügyes minden legénység. Jól és türelmesen, módszertanilag felkészülten tanítunk, civilben tanárok, trénerek vagyunk, vagy olyan túravezető oktat, aki tanulta a kormányzás tanítását. Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged.
Ha rutinos vízitúrázóként érkeztél, ha profi kormányos vagy, amíg az első alkalommal vízitúrások kenuzni tanulnak, addig te/ti már beülhettek a hajó(k)ba, és a kikötő közelében melegíthettek. A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek. A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re. Aztán jön egy olyan varázslat, hogy arra nincsenek szavak. Ez (időben) egy hosszabb nap, mivel egy kis séta is lesz benne.
Kb. 16 órakor érkezünk az indulási kikötőbe, ahol még tisztelettel kérjük, hogy mindenki a saját kenuját mossa ki.
Az evezés végén az egynapos vízitúrázóknak hazautazás, a többnapos kenutúrán lévők pedig vagy a strandon pihennek, vagy a szállásukra jönnek / mennek vagy bicikliznek, vagy azt csinálnak, ami jólesik.
És várják a másnapi újabb varázslatot, alias vízitúrát.

Amundsen leszel. Féregjáraton keresztül jutunk át a Poroszlói-medence déli felébe, ill. a Sarudi-medence határára!
Konkrétan olyan ösvényeken megyünk majd, ahol gyakorlatilag senki, de senki nem jár.
Kegyetlenül tuti.
Az ezen a napon először kenuzókat megtanítjuk kenuzni, szinte világ- és olimpiai bajnok kenust faragunk minden vendégünkből, majd mosdószünet (a vízre szállás előtt akkor is menj el wc-re, ha nem kell pisilni), kenuba "költözés" (pakolás) után indulunk.




Jelentkezés tisza-tavi vízitúrára:
1. Kérünk szépen egy hívást, amikor eldöntöttétek a tisza-tavi vízitúra időpontját.
(+36209342760)
2.
A tudnivalók, részvételi és szerződési feltételek megismerését követően az innen letölthető jelentkezési lapot kérjük kitöltve a tiszatura_vizitura@yahoo.com e-mail címre visszaküldeni.
3.
Kérjük a tisza-tavi evezgetés díjának átutalását. Az utaláshoz az adatok:
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007 megjegyzés rovatba kérjük a vízitúrára jelentkező számlázási címét (irányítószámmal), a kenutúra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) és a Tisza-tavat beírni. A nevedet NE írd be, ugyanis a neved amúgy is látszik, és csak elveszed a közlemény rovat semmicske helyét az értékes információtól!!!
Pl. 9025 Győr, Bethlen u. 108., Augusztus 26-27. Tisza-tó evezés