2-napos Tisza-tó kenutúra (szerda-csütörtök)
Tisza-tavi 2- napos vízitúrák Nagyszülőktől unokákig mindenkinek, tavasztól őszig bármikor. Például minden
szerdán és csütörtökön.
Lehet jönni a kenutúra tetszőlegesen választott egy napjára is! Biztonság, átlag három évenként egy borulás, készséges, szakmailag jó és türelmes betanítás. Egészen kis gyermekkel és az érett korosztálynak is.
Kenutúrák Tiszafüredről.
- 2021. június 2-3. tisza-tavi vízitúra
- 2021. június 9-10. tisza-tavi vízitúra
- 2021. június 16-17. tisza-tavi vízitúra
- 2021. június 23-24. tisza-tavi vízitúra
- 2021. június 30. - július 1. tisza-tavi vízitúra
- 2021. július 7-7. tisza-tavi vízitúra
- 2021. július 14-15. tisza-tavi vízitúra
- 2021. július 21-22. tisza-tavi vízitúra
- 2021. július 28-29. tisza-tavi vízitúra
- 2021. augusztus 4-5. tisza-tavi vízitúra
- 2021. augusztus 11-12. tisza-tavi vízitúra
- 2021. augusztus 18-19. tisza-tavi vízitúra
- 2021. augusztus 25-26. tisza-tavi vízitúra
Szállás és étkezés a tisza-tavi vízitúrán
Ha valaki apartmant keres, Tiszafüreden számtalan szállást talál. Aki igényli, annak a kikötőtől egy percre található, kellemes, jól felszerelt és tökéletes főzési lehetőséget kínáló apartmanok egyikét (4000 Ft/fő/éj) lefoglaljuk. Vannak 2 és 1 hálóhelységes, ill. 4 és 5 ágyas apartmanok, amelyek egy sorház apartmanjai, az előttük lévő tér egybenyitható, ill. egyben van. Az általunk javasolt apartmanok konyha részében villanytűzhely van. A faházas szállások és a sátrazás (helytől függően) 1500-3000 Ft körül vannak.
Ha magad foglalod a szállást, egyszerűen csak gyere ki délelőtt az indulási kikötőbe. Az étkezés önellátó.
Ez Tiszafüreden könnyű, a közelben számtalan éttermet, giroszost, pizzériát találsz. Bográcsot tudunk adni, tárcsázáshoz, grillezéshez saját eszközt hozni kell.
Opcionális 0. nap, megközelítés

A tisza-tavi vízitúra első napján 9:45 és 10 óra között találkozunk

A vízitúra első napján Tiszafüreden, 9:45 és 10 óra között, az indulási kikötőben találkozunk. Könnyű lesz ide találnod. Kattints ide. Ha nem a nulladik napon, hanem az első túranap reggelén jöttök Bp. felől vonattal, akkor a Bp-ről 7:30-kor induló intercity-ről Füzesabonyban kell átszállni és 9.35-kor leszel / vagytok Tiszafüreden.
A vasútállomástól az út nagyjából 15 perc séta, kellemes úton, a guruló bőrönd jól használható. Aki pedig kocsival érkezik, és ma már ez a jellemző, az egész napra - díjmentesen - a kikötő kerítésén belül hagyhatja az autóját. Illetve, ha kocsival jöttök, érdemes azzal kezdeni, hogy a romlandó élelmiszert a szálláson hűtőszekrénybe teszitek.
Ha időben megcsúsztok, akkor inkább gyere/gyertek közvetlenül a kikötőbe, mint, hogy elkéssetek. Egy-két családnyi élelmiszert a kikötőben is be tudtok tenni hűtőszekrénybe.
Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba, ill. villámgyorsan át- és be tudsz öltözni a vízhez.
A tájékoztató közben naptejezzetek, kiosztjuk a mentőmellényeket és lapátokat, majd - ha ti is az ezt kérő 95+ százalékba tartoztok - a "beöltözött" csapatokról elkészítjük az "kenutúra-előtt" fotókat.

Ha még nem volt szerencsétek a vízitúrázáshoz, megtanítunk kenuzni.
A parton kezdjük, majd a Tisza-tó tanulási szempontból álomnak számító, sodrás nélküli, kb. 60 centis vízmélysége felett folytatjuk a tanulást.
Hamarosan minden kormányos tudja irányítani a kenuját, ügyes minden legénység. Jól és türelmesen, módszertanilag felkészülten tanítunk, civilben tanárok, trénerek vagyunk, vagy olyan túravezető oktat, aki tanulta a kormányzás tanítását. Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged.
Ha rutinos vízitúrázóként érkeztél, ha profi kormányos vagy, amíg az első alkalommal vízitúrások kenuzni tanulnak, addig te/ti már beülhettek a hajó(k)ba, és a kikötő közelében melegíthettek. A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek. A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re, 11 óra előtt kihajózunk.
Szerdai tisza-tavi vízitúra: a labirintus
9:45 és 10 óra között találkozunk, ha ez az első napod, akkor az első napi tudnivalókat, ugyanezen menüponton belül az egyik fenti bekezdésben már olvastad.
Itt újra csak a lényeg lényege.
Wc, tájékoztató, felszerelésosztás, (ha kéritek egy maximum egyperces fotózás), az aznap még kezdő vízitúrázók (be)tanítása, naptejezés, kenuba pakolás után 10:45-11:00 szállunk majd vízre.
Hozzatok magatokkal alkoholmentes innivalót, valamint napközben fogyasztható élelmet, pl. szendvicset.
Vízre szállás után két és fél kilométerrel jön az első kiszállás, lábnyújtóztatásos és pisilési szünet, ugyanitt belefér egy kis fürdőzés.
Persze van, aki kiszállás nélkül oldja meg a lábnyújtóztatást.....
Visszacihelődünk a hajókba és irány a Déli-sark. Nem oda megyünk, csak az irány.
Négy kilométert innen a nyílt Tiszán fogunk csorogni, közben logisztorikat lehet megfejteni és jet skik, meg vízi síelők gondoskodnak a szórakoztatásunkról.
Tiszaörvénynél tartunk újabb pihenős kiszállást, és innen indul a zegzugos labirintus felfedezése.
Kényelmesen, több pihenővel megyünk úgy, hogy senki ne fáradjon el, még akkor sem, ha egy anyuka három csemetével evezget egy hajóban.
A táj végig lélegzetelállító.
16:00 Minimum 30 kanyar és millió, beléd égő látvány után érkezünk az indulási kikötőbe, Tiszafüredre. Itt még kérjük, hogy a kenudat/ kenutokat mossátok ki. Az egynapos vízitúrázóknak hazautazás, a többnapos túrán lévőknek a holnapi viszontlátásra!
Csütörtöki kenutúra a Tisza-tavon: a Szilas-fokon túl, a Csapói-Holt-Tisza nádasai és nagy átkelés
A "szokásos" reggeli rituálé (lásd a részleteket az oldal tetején), tehát az először vízitúrázók kenuzni tanítása, bemelegítés, wc, naptejezés, tájékoztató után 10:45 körül (végre) vízre szállás. 800 méter megtétele után lehet, hogy a túravezető szavazásra bocsátja azon kérdést, hogy van-e kedvetek egy kis dzsungelharchoz.
A dzsungelharc egy léleknemesbítő áttörés egy nádfalon. Ha igen, a kvantummechanika szabályaival sem leírható módon az áthatolhatatlannak látszó nádfalat félig áteresztő hártyának tekintjük és úgy ozmózálunk (ez egy az ozmózisból gyártott ige) át rajta, hogy csak na. Pedig elvileg itt már rég nincs vízi folyosó.
A másik opció a közvéleménykutatás helyén tartott elágazásnál, hogy nyugatnak tartunk az öblítő-csatornán és gyönyörű vízi ösvényen fordulunk (nagyjából) délre.
Akár így, akár úgy dönt a csapat, ugyanoda jutunk és hamarosan az Örvényi-Morotván szeljük a habokat. Az indulás után kb. egy órával lesz az első kiszállós, tízóraizós, pisilős, lábnyújtóztatásos pihenő.
12:00 Újra a vízen vagyunk, kisvártatva (és óvatosan) keresztezzük a Tiszát. Egy átemelés után elveszünk a Tisza-tó nádasaiban.
Ha jó a tempónk, átkelünk az óceánon, 44 perces utunk során átszeljük a Tisza-tavat. Csak úgy, feelingre, (jó, azért nézünk is) ÉPPEN megtalálunk egy másfél méteres folyosót a nádfalban.
Minden tisza-tavi napunk szenzációs, de ez az elsők között is a szuper elitbe tartozik. De ha nem megyünk át teljesen, akkor is klassz helyre jutunk.
14:00 Pihenő a Fattyúszerkő-szigeten.
Ne keresd a térképen. Mi hívjuk így, egy, a számos "no name" tisza-tavi szigetecske közül.
Csak. Csak egyszer, a Tisza-tó történetének legnagyobb vihara idején megmentette az életünket.
És itt van kilátótorony, van stég, sőt, még pottyantós wc is ...
Legfőképpen van remek kilátás a Tisza-tó Poroszlói-medencéjének egész nagy részére.
Elröppen a 20-30 perc, mielőtt az időmenedzsment zsandárkodással is megvert túravezető újra hajóba szólít.
Először hasítjuk a vizet, majd a víz alatti akadályok miatt óvatosan szeljük a habokat. Aztán megtaláljuk a fenti képen látható ágat és hamarosan egy kilátó tetejéről nézünk vissza és azt látjuk, amit most te a fényképen. Bizony nem látjuk, hogy egy órával korábban hol voltunk.
16:30 Még egy izgalmas cikk-cakk után érkezünk Tiszafüredre, a nap végén következik a szertartásos hajómosás. Az egynapos vízitúrázóknak hazautazás, a többnapos túrán lévőknek a holnapi viszontlátásig sziasztok!
Túradíjak a tiszatavi vízitúra résztvevőinek
Jelentkezés Tisza-tavi vízitúrára :
1.
Kérünk szépen egy telefont, amikor eldöntöttétek a vízitúra időpontját.
(+36 209 342 760)
2.
A tudnivalók, részvételi és szerződési feltételek megismerését követően az innen letölthető jelentkezési lapot kérjük kitöltve a tiszatura_vizitura@yahoo.com e-mail címre visszaküldeni.
3.
Kérjük a túradíj átutalását. Az utaláshoz az adatok:
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007
A megjegyzés rovatba kérjük a vízitúrára jelentkező számlázási címét (irányítószámmal), a túra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) és a Tisza-tavat beírni.
(Pl.
1026 Budapest, Sólyom köz 5.,
2021. augusztus 25-26.
Tisza-tó kenutúra)