Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


1-2-3-4-5-6-7-napos tisza-tavi vízitúrák minden nap a család mindhárom generációjának

img_20190817_103131-2.jpgTisza-tó vízitúrák 1-től 7 napig bármilyen időtartamban, nyáron minden nap! 

Igen, hozzánk lehet tisza-tavi kenutúrára jönni bármikor. Mindig várunk a Tisza-tavon vízitúrával. Jöhetsz evezni 1 napra is. Az először vízitúrázóknak evezéstanítás! 

Vannak speciális kenutúráink is, a turnusokon pedig csillagtúrázunk, vagyis a hét minden napján máshol kalandozunk, a Tisza-tó más és más rejtekét fedezzük fel, de minden nap az indulási kikötőbe, a kikötőben parkoló autódhoz érkezünk. 

 

 

Görgess tovább és ismerd meg az egyes vízitúra napok útvonalait. 

Fontos! Az evezéseteknek nem kell a hétfővel kezdődnie. Bármelyik nap, bármikor lehet jönni 1 napra, 2 napra, ... x napra. Bármikor, a hét bármelyik napján lehet kezdeni egy 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-napos vízitúrát. Vannak, akik hétfőn, vannak, akik kedden, szerdán, csütörtökön, a legtöbben szombaton és pénteken kezdik a Tisza-tavi vízitúrát. A vasárnappal pedig nem feltétlenül van vége a túrának. 

 

20140615_-tisza-to-vizitura-www.tiszatura-vizitura.eoldal.hu-200.jpg

Lehet (mondjuk) csütörtöktől a köv. hét szerdájáig, szombattól szerdáig, péntektől keddig vagy éppen három hétre maradni. A lényeg. Minden nap másfelé evezünk. Tisza-tavi kenutúráinkhoz bárki, bármikor csatlakozhat. Lehetsz egyedül, lehettek egy baráti társaság, a túrázóink többsége pedig család. Egy-két-három-négy gyerekkel érkező kultúrlények, akik tudnak normálisan viselkedni. 

 

 

 

A tisza-tavi vízitúra első napján 9:45 és 9:59 között találkozunk

20150605_144555.jpg

Kérjük, hogy a jelentkezés előtt is, majd többször, végül az indulási előtti napon ismételten tanulmányozzátok át, hogy mit kell hozni a vízitúrára és mit "nem szabad".
Nektek szeretnénk segíteni, nektek jó, ha minden flottul megy, hogy ne itt a parton derüljön ki, hogy nem hoztatok magatoknak vizet. Ne itt, a túra előtt 10 perccel a kikötőben derüljön ki, hogy valaki flip-flop papucsot visel vagy úgy gondolta, hogy földig érő hosszú szoknyában fog vízitúrázni, hogy csak néhány példát említsünk a kétségkívül ritka, de azért sajnos előforduló kellemetlen helyzetekből. 

 

vízitúra első napján Tiszafüreden, legkésőbb 9:59-kor, az indulási kikötőben találkozunk, amely a Horgászcentrum Kikötő. Könnyű lesz ide találnod. 

Kattints ide. Ha nem a nulladik napon, hanem az első túranap reggelén jöttök Bp. felől vonattal, akkor a Bp-ről 7:30-kor induló intercity-ről Füzesabonyban kell átszállni és 9.35-kor leszel / vagytok Tiszafüreden. A vasútállomástól az út nagyjából 15 perc ha sietsz. Aki pedig kocsival érkezik, és ma már ez a jellemző, az egész napra - díjmentesen - a kikötő kerítésén belül hagyhatja az autóját. Illetve, ha kocsival jöttök, érdemes azzal kezdeni, hogy a romlandó élelmiszert a szálláson hűtőszekrénybe teszitek. 

 

 

lurkok-oktatasa-kenutura-elott-vizitura-betanitas.jpgNagyon szépen köszönjük a pontos érkezést, a pontosan érkező többséget pedig megnyugtatjuk, hogy nem kell majd egy-két elkésőre várnotok, tiszteletben tartjuk az időtöket. 

 

 

 

 

Túravezetői bemutatkozás és gyors üdvözlés után természetesen el lehet menni mosdóba, ill. villámgyorsan át- és be tudsz öltözni a kenuzáshoz. 
A tájékoztató közben naptejezzetek, kiosztjuk a mentőmellényeket és lapátokat, majd - ha ti is az ezt kérő 95+ százalékba tartoztok - a "beöltözött" csapatokról elkészítjük az "kenutúra-előtt" fotókat. 

vizitura-tisza-to-tiszatavi-kenu_20170828.jpg

Ha még nem volt szerencsétek a vízitúrázáshoz, megtanítunk kenuzni. 
A parton kezdjük, majd a Tisza-tó tanulási szempontból álomnak számító, sodrás nélküli, a Mariana-ároknál némileg sekélyebb vízmélysége felett folytatjuk a tanulást.

 

Hamarosan minden kormányos tudja irányítani a kenuját, ügyes minden legénység. Jól és türelmesen, módszertanilag felkészülten tanítunk, civilben tanárok, trénerek vagyunk, vagy olyan túravezető oktat, aki tanulta a kormányzás tanítását. Nem elég, hogy ő jól csinálja, jól tanít meg téged. 

 

 

tisza-to-vizitura-tanulas.jpg

Ha rutinos vízitúrázóként érkeztél, ha profi kormányos vagy, amíg az első alkalommal vízitúrások kenuzni tanulnak, addig te/ti már beülhettek a hajó(k)ba, és a kikötő közelében melegíthettek. A nap során fogyasztandó szendvicset kérjük dupla neylon-zacskóba tegyétek. A kenu ülése műanyag, érdemes hozni egy kispárnát vagy egy darab polifoamot, és azt a kenu padjára tenni, hogy puha felületen ülj. Indulás előtt még egyszer el lehet menni wc-re, 11 óra előtt kihajózunk.

 

 

Hétfői vízitúra: gyönyörűségek az Óhalászi-Holt-Tisza felé

20200914_g-tisza-to-o-h-2.jpgAz aznapi csapatösszetétel és széljárás alapján lehet, hogy a vízre szállás előtt logisztikázunk. Lehet, tehát egyáltalán nem biztos, de kicsit logisztikázunk, ha mondjuk kisebb árhullám vonul le a folyón, mivel olyankor még a Tisza-tóban csak ballagó Tiszán sem könnyű felevezni és van a csapatban egy Anyuka három kisebb csemetével a kenuban. A lényeg, hogy kényelmes, kellemes, nem fárasztó legyen a vízitúra, amihez minimális kondi nyilván kell.

 

Egy szó mint száz, az aznapi víz- és széljárás, valamint a csapatösszetétel és a gyakorlás tapasztalata alapján vagy az A-, vagy a B-terv szerint megy majd a nap, sőt, a gyakorlás tapasztalata alapján lehet, hogy közel viszünk kocsikat egy C-terv szerint kiszállási ponthoz.

 
 


Akár így, akár úgy, nyugat - észak-nyugati irányban, a Tisza felé indulunk, de hamarosan balra fordulunk és tüneményes ágon a Tiszával párhuzamosan evezünk.
11:45 Rövid "technikai" szünet (
hölgyek jobbra, urak balra). 

És innen az "A-terv" szerinti forgatókönyvet írjuk le, azzal, hogy a B-terv és a C-forgatóköny is szupi.
A pihenő után keresztezzük a Tiszát, és a kis karavánnal óvatosan evezünk át a folyó jobb oldalára.

 

 

A Tiszának itt érezhető sodrása már nincs, lapátolgatás nélkül nem fog levinni minket a víz. 
tisza-to-kenutura-vizitura-evezes.jpg13:00 Ebéd egy csodálatos szigeten, a kilátó felső szintjén üldögélve, a nyugalomba belefeledkezve
14:00 Írisek sorfala között evezünk be az Óhalászi-Holt-Tiszába. Mitől Óhalászi az Óhalászi-Holt-Tisza?

 

 

 

 

A jelenlegi Tisza-tó kellős közepén falu állt, itt volt Óhalász. Soha nem volt könnyű az Óhalásziak élete, a Tisza évente legalább egyszer elöntette a földet. Az Óhalász név alapján valószínűleg nem meglepő, hogy Óhalászon főleg halásztak, már az Árpád-házi királyok idején is szolgáltattak halat az időszakosan ideköltöző udvartartásnak. Az óhalásziaknak és - jövedelemérzékeny uruknak - aztán egyszer betelt a pohár. Egy olyan áradás után, amikor csak néhány ház maradt, 1877-ben úgy döntöttek: mennek. A döntésben "igen erősen segített" a tulajdonos is. Eme derék férfiú volt Lőrinc püspök, aki a falu birtokosaként szerényen magáról nevezte el az új falut, amikor is Újlőrincfalva néven új települést alapított  Poroszló és Sarud között. Óhalász emlékét már csak nevek őrzik, és a Tisza-tó egyik leghíresebb "belső tava", a tiszta és a vízmélység miatt sötét, színű, tekintélyt parancsoló fákkal övezett Óhalászi-Holt-Tisza. Itt található a Tó egyik legkiterjedtebb tavirózsa telepe, be- és kifelé menet pedig nőszirom, alias iris mellett haladhatunk.
A Tisza-tó egyik leglátványosabb morotvája után jöhet a megszolgált pihenés.

Az intenzív relaxáció után ismét a vízen vagyunk. 20140702_tisza-to-kenuturan-buzgosag-az-ohalaszi-torony-aljaban.jpg

Ha a B-tervet követtük, 16:00 óra körül érkezés a könnyített útvonal szerinti, ha maradtunk az A-tervnél, 17:15 körül érkezés az indulási kikötőbe. Tisztelettel kérjük, hogy mindenki a saját kenuját mossa ki.

 

 

 

 

Keddi tisza-tavi vízitúra: a tünemény non plus ultrája20200828_120047.jpg

10:45 Vízre szállás után a Füredi-Holt-Tiszán, majd hamarosan az Örvényi-morotván evezünk, itt még van mellettünk egész komoly motorcsónak, pontosabban motoros halászcsónak forgalom, de máris kezdjük érezni a Tisza-tó madárvilágának gazdagságát. Ha a kikötőnél még nem, idáig már tízszer találkozunk szárcsákkal és az utolsó pillanatig reménykedve, hogy mégse erre fogunk evezni, (az ő szempontjukból teljes joggal) szemrehányóan rebbennek fel a bakcsók a víz fölé belógó ágakról. Itt még valószínűleg nem látunk fattyúszerkőt, de már megpillanthatunk küszvágó csért, ezüst sirályokat. Ami pedig "nagy és szürke" az a szürke gém, a másik "nagy, de fehér" az a kócsag. És persze látunk majd tőkés récét (na jó, vadkacsát), búbos vöcskök fognak előttünk búvárosdit játszani, és a vízityúkok iszkolnak be a nádba, vagy éppen gyékénybe, sásba, kákába.

Nagyjából 3 másodpercig és mindig távolodva röptében látod majd a jégmadarat, pontosabban mindig csak egy gyönyörűséges szinte neonkék valami fogja magát sejtetni. Láthatunk majd üstökös és törpe gémet. Aztán. Ami kb. akkora mint a törpe gém, csak lapos, zúg és Made in Korea felirattal egy helyben szitál, az a drón. A drón övezetnél egy szinttel feljebb pedig ragadozó madarak köröznek, főleg barna réti héják. 

www.tisza-to-vizitura.eoldal.hu-tisza-to-duhogo-fele.jpg11:15 Fürdés, technikai szünet a Tisza és az öblítőcsatorna torkolatánál, a túravezető itt is majd megkér mindenkit, hogy ne a mentőmellényt használjuk párnának (szóval kérjük szépen, hogy ne ülj rá).
 

 

 

A pihi után kb. 20 perc múlva indulunk tovább és a Kis-Tiszán lapátolgatunk.
Itt már szerencsére kisebb a halászcsónak forgalom, bár még vannak, de az alkalmi félrehúzódásoktól eltekintve itt már nagyon nyugis a kenutúra, idill közeli a vakáció.



tisza-tavi-kenutura-evezes-a-tisza-tavon_20170803_172526.jpg12:30 A Kis-Tisza jobb partján állunk meg ebédelni. Az ebéd és wc-szünet után a Kis-Tisza mindkét oldalán tavakat fedezünk fel. Na kérem, ha itt nem dobod el az a****at, akkor sehol. Az egyik tó bejárata tényleg gyönyörűséges, valami olyan pompázatos, hogy arra nincsenek szavak, a fotók talán valamennyire visszaadják, hogy übercsúcs. 
Miközben a belső tavat fedezzük fel, olyan helyeken evezgetünk, ahol tényleg csak a madár jár...,  ez itt a végtelen nyugalom tengere. Nem akaródzik, de egy ponton fordulunk és egy-két pisilési szünettel, ill. pancsolással megszakítva 16 óra körül érkezünk Tiszafüredre, az indulási kikötőbe.
 

Kenutakarítás. 

 

 

 

Szerdai tisza-tavi vízitúra: a labirintus 
www.tisza-to-vizitura.eoldal.hu-tisza-to-mangrove.jpg
9:45 és 10 óra között találkozunk, ha ez az első napod, akkor az első napi tudnivalókat, ugyanezen menüponton belül az egyik fenti bekezdésben már olvastad.

 

 

 

 

Itt újra csak a lényeg lényege.

Wc, tájékoztató, felszerelésosztás, (ha kéritek egy maximum egyperces fotózás), az aznap még kezdő vízitúrázók (be)tanítása, naptejezés, kenuba pakolás után 10:45-11:00 szállunk majd vízre.

 

tisza-tavi-vizitura_20170718_616.jpgHozzatok magatokkal alkoholmentes innivalót, valamint napközben fogyasztható élelmet, pl. szendvicset. 

 

 

 

 

 

Vízre szállás után két és fél kilométerrel jön az első kiszállás, lábnyújtóztatásos és pisilési szünet, ugyanitt belefér egy kis fürdőzés.

Persze van, aki kiszállás nélkül oldja meg a lábnyújtóztatást.....

Visszacihelődünk a hajókba és irány a Déli-sark. Nem oda megyünk, csak az irány. 

 

 

tisza-vizitura-tisza-to-vizitura-evezes-kenu-4.jpgNégy kilométert innen a nyílt Tiszán fogunk csorogni, közben logisztorikat lehet megfejteni és jet skik, meg vízi síelők gondoskodnak a szórakoztatásunkról. 

 

 

 

 

Tiszaörvénynél tartunk újabb pihenős kiszállást, és innen indul a zegzugos labirintus felfedezése. 

Kényelmesen, több pihenővel megyünk úgy, hogy senki ne fáradjon el, még akkor sem, ha egy anyuka három csemetével evezget egy hajóban. 


A táj végig lélegzetelállító. 
16:00 Minimum 30 kanyar és millió, beléd égő látvány után érkezünk az indulási kikötőbe, Tiszafüredre.
Itt még kérjük, hogy a kenudat/ kenutokat mossátok ki. Az egynapos vízitúrázóknak hazautazás, a többnapos túrán lévőknek a holnapi viszontlátásra!

 

 

 



Csütörtöki kenutúra a Tisza-tavon:
a nagy átkelés

tisza-to-kenuzas-tanulas-20170529_103536.jpgA "szokásos" reggeli rituálé (lásd a részleteket az oldal tetején), tehát az először vízitúrázók kenuzni tanítása, bemelegítés, wc, naptejezés, tájékoztató után 10:45 körül (végre) vízre szállás. 800 méter megtétele után lehet, hogy a túravezető szavazásra bocsátja azon kérdést, hogy van-e kedvetek egy kis dzsungelharchoz. A dzsungelharc egy léleknemesbítő áttörés egy nádfalon. Ha igen, a kvantummechanika szabályaival sem leírható módon az áthatolhatatlannak látszó nádfalat félig áteresztő hártyának tekintjük és úgy ozmózálunk (ez egy az ozmózisból gyártott ige) át rajta, hogy csak na. Pedig elvileg itt már rég nincs vízi folyosó. 

A másik opció a közvéleménykutatás helyén tartott elágazásnál, hogy nyugatnak tartunk az öblítő-csatornán és gyönyörű vízi ösvényen fordulunk (nagyjából) délre.

 


tisza-to-vizitura-20150620_1247.jpgAkár így, akár úgy dönt a csapat, ugyanoda jutunk és hamarosan az Örvényi-Morotván szeljük a habokat. Az indulás után kb. egy órával lesz az első kiszállós, tízóraizós, pisilős, lábnyújtóztatásos pihenő.  
 

 

 

12:00 Újra a vízen vagyunk, kisvártatva (és óvatosan) keresztezzük a Tiszát. Egy átemelés után elveszünk a Tisza-tó nádasaiban.

 

Ha jó a tempónk, átkelünk az óceánon, 44 perces utunk során átszeljük a Tisza-tavat. Csak úgy, feelingre, (jó, azért nézünk is) ÉPPEN megtalálunk egy másfél méteres folyosót a nádfalban. 


tisza-to-fattyuszerko-toronynal-1-turulka.jpgMinden tisza-tavi napunk szenzációs, de ez az elsők között is a szuper elitbe tartozik. De ha nem megyünk át teljesen, akkor is klassz helyre jutunk. 
 

 

 

 

14:00 Pihenő a Fattyúszerkő-szigeten.

Ne keresd a térképen. Mi hívjuk így, egy, a számos "no name" tisza-tavi szigetecske közül.

Csak.
Csak egyszer, a Tisza-tó történetének legnagyobb vihara idején megmentette az életünket.

Legfőképpen van remek kilátás a Tisza-tó Poroszlói-medencéjének viszonylag nagy részére.

 

www.tisza-to-vizitura.eoldal.hu-tisza-to-borzonat.jpgElröppen a 20-30 perc, mielőtt az időmenedzsment zsandárkodással is megvert túravezető újra hajóba szólít.

 

 

 

 

Először hasítjuk a vizet, majd a víz alatti akadályok miatt óvatosan szeljük a habokat. Aztán megtaláljuk a fenti képen látható ágat, és kicsit megküzdünk a vízi növényzettel. 

Hamarosan egy kilátó tetejéről nézünk vissza és azt látjuk, amit most te a fényképen. Bizony nem látjuk, hogy egy órával korábban hol voltunk.

 

20140704_tisza-to-vizitura-zsombor-a-hos.jpg

16:30 Még egy izgalmas cikk-cakk után érkezünk Tiszafüredre, a nap végén következik a szertartásos hajómosás. Az egynapos vízitúrázóknak hazautazás, a többnapos túrán lévőknek a holnapi viszontlátásig sziasztok! 

 

 

 

 

 

 

 

tisza-tavi-vizitura-2847.jpg

Pénteki tisza-tavi vízitúra mese: Magellán nyomában evezünk, lesz holt-ág, patak a Tisza-tavon belül, útvesztő, erdei kalandevezés, tünderfátyol-mező ...

 

A szokásos reggeli menetrendet követjük.

Hogy mi a szokásos, azt ezen menüponton belül a felülről második bekezdésben megtalálod. 

 

2015-06-20-tisza-to-kenutura-vizitura.jpgAz a bekezdés címe, hogy a "Tisza-tavi vízitúra első napján 9:45 és 10 óra között találkozunk".

10:45 körül fogunk kihajózni, irány az Amazonas delta.

 

 

Ha ebben a vonatkozásban kivételesen és most nem veszel teljesen komolyan, nem fogunk megsértődni. Egyébként a rád váró látvány alapján szinte komolyan is vehető az aprócska földrajzi tévedés. Elképesztő helyen fogunk evezni.

 

tisza-to-vizitura-20150620_1247.jpgA kaland-sziget mellett indulunk a mai kenutúrára, majd a nevére rácáfolóan tüneményes öblítő csatornán folytatjuk az utat.

Mintha Malájzia-reklámban vagy vietnámi dzsungelben eveznénk.

Aztán egy kis tiszai csorgás és vadregényes oldalág, morotva, átjáró útvonalon közelítünk a cél felé.

Közben természetesen lesz "technikai" szünet, hölgyek jobbra, urak balra módon intézve.  

 

 

20150516_142701.jpg13:00 Az Eger-patak mentén büszkén és kicsit hitetlenkedve konstatáljuk, hogy ripsz-ropsz (röpke 45 perc alatt) átszeltük a Tisza-tavat, no persze ha a kenukban ilyen legénység van.

 

 

Tisza-tó nyugati oldalán lesz az ebédszünet. 

 

 

Ha extrém jó tempóban haladtunk, a nap további része a csapattól függ. Egy rövidebb, és egy hosszabb hazatérési útvonal között lehet majd szavazással választani.

 

 

20130823_132107.jpgAz alapértelmezett út a rövidebb és csak akkor térünk el az alapértelmezett útvonaltól, ha mindenki megszavazza. 
 

 

Elképesztő klassz helyeket bejárva, és egy, direkt a mi kedvünkért idehozott mangrove-dzsungelt érintve az útvonal-választástól függően 16:00 előtt vagy 17:30 körül érünk vissza Tiszafüredre.


20140615_-tisza-to-vizitura-www.tiszatura-vizitura.eoldal.hu-201.jpgA nap során lesz számos, a Tisza-tóval, a tó élővilágával kapcsolatos versenykérdés, pl. "Mi a bakcsó népi neve?" A versenyben győztese hajó legénysége értékes ajándékok közül választhat, például Bugatty Veyron vagy túravezetői kézfogás.
 

 

 

Szombati vízitúra a Tisza-tavon: ember előtti tájakon, vadszőlő falak között, gyönyörűséges ágakon lapátolgatunk

20140704_tisza-to-igyekszunk-tiszavalk-fele.jpg
Vízre szállást követően egy, a képen is látható ún. 'öblítőcsatornán' (csak a neve nem szép, maga a víz fantasztikus) a Tisza felé indulunk, de a vízitúra 9. percében már az oldalág oldalágában olyan "meseországban" evezünk, hogy az ínyencek is csettintenek. Pinduri és olyan vékony vízi ösvényen haladunk, hogy egymás mellett két kenu nem fér el. 
 
 
 
 


tisza-to-kenutura-vizitura_20170529_resized.jpgMintha ember soha nem járt volna itt.
Az elképesztően vadregényes ágban csak libasorban tudnak jönni a kenuk.
 
 
 
 
Egy idő után már szégyelljük, hogy ennyi szürke gémet és bakcsót riasztunk el. 
 
Miután visszacsatlakozunk a szélesebb csatornára, kb. 1 km után érünk ki a Tiszához.
A torkolat közelében tarthatunk pisilési szünetet. 
 
 
 
 
 
 
tisza-to-vizitura-szieszta-20170529.jpg
Innen a Tiszán evezünk, csorgunk lefelé egy kicsit, hamarosan lubickolásra és nem mellékesen ebédre megállunk.
 
 
 
 
 
Ebéd után pedig egy másik vízi folyosóra fordulunk, onnan benézünk eldugott tavacskába, majd arról is letérünk, és a legszebb helyek érintésével jutunk el a túranap legdélibb pontjáig. 
 
Innen egyik ágból ki, másikba be kacskaringóval jövünk haza, és ha a csapat nyitott rá, egy kis dzsungelharcban is lehet részünk. De mielőtt az egyébként is opcionális kihívástól elrémülnél.....
tisza-tavi-vizitura_20170730_.jpgA dzsungelharcon csak annyi értendő, hogy egy, a nád által ma már jórészt benőtt, de régen jól járható vízi ösvényen is evezünk egy kb. 100 méteres szakasz erejéig. 
 
 
 
15:30 óra körül (nem ígérjük nanosecundum pontossággal) látjuk meg a szabad strandot, ha még egybehangzóan azt mondjátok, hogy van kedv és erő, balra kanyarodunk a Füredi-Holt-Tiszára és végül észak-kelet felől futunk be az indulási kikötőbe. Ha nem, akkor "nyílegyenesen" irány a kikötő.  
2016-08-14-tisza-tura-vizitura-77.199.jpg16 óra előtt pár perccel, a délelőtti indulás helyére érkez(t)ünk vissza.
 
 
 
 
 
 
Még egy kenumosásra tisztelettel megkérünk. 

 

 

 

Vasárnapi tisza-tavi csoda-vízitúra:
a Nagy-Morotva rejtett kincsei, "mangrove-dzsungel", és evezés "Pandorán"

20150605_132434.jpgA vízre szállást követően különleges szépségű, Rambo-filmeket idéző helyeken, a vadszőlővel benőtt parti növényzet miatt áthatolhatatlannak tűnő dél-ázsiai őserdőben evezünk.
Egy szűk kilométer erejéig is, de l
esz szerencsénk a Tiszához, amely átfolyik a Tisza-tavon.
 
Ebédszünetünk után a Tisza-tó belső tavát jelentő Nagy-Morotva egyik szépséges belső tórendszerét fedezzük fel. Békabuzogányok sorfala között evezünk be a Tisza-tó egyik fattyúszerkő telepe mellé. Evidens módon megtartjuk az illő távolságot a madárkák és közöttünk.  

20140615_-tisza-to-vizitura-www.tiszatura-vizitura.eoldal.hu-113.jpgHa időben nagyon jól állunk és szigorúan "opcionálisan", mielőtt egy leírhatatlanul vadregényes útvonalon hazafelé indulnánk, még kinézünk egy "tóban tóra" és elevezünk egy olyan pontig, ahol megérezzük a Tisza-tó méreteit, mivel eddig csak keskeny és közepesen széles vízi ösvényeken kenuzgattunk. 
A kenuülések magasságából nézve egészen tisztességesnek érezzük majd a vízfelület nagyságát. 
Az "óceánra" vetett pillantások és fotózást követően indulunk vissza. Nemsokára az Avatar film Pandora bolygóját idéző helyeken járunk.
tisza-to-vizitura-tiszatavi-kenutura-20170723_.jpgHa a gyökerek formájától elvonatkoztatunk, szinte autentikus mangrove-dzsungelben szlalomozunk.  

 

 

15:00 előtt lesz a mai utolsó kiszállás, lábnyújtóztatás, ha jó az idő és a víz, úszkálás plusz mosdószünet.
Amikor egy átlagos vasárnap meglátod majd a kiszállás helyét, Alan Walker egyik számát kezded énekelni.

- "I know, I'm not alone...."
Ha a kép alapján sejted, miért nem leszel egyedül, vigasztaljon, hogy az itt lévő kenutömegnek nincs olyan, szardíniaként összepasszírozott és a fekete lyuknál sűrűbb masszája, ahova a Harry Potterből megtanult tágító bűbájjal még 10 kenut ne tudnánk bepréselni. tisza-to-vizitura-nem-csendes-csendelet-20170729_132.jpgA fürdőzgetés után lóra fel. Nagyjából 31 perc 9 mp múlva megérkezünk Tiszafüredre az indulási kikötőbe, ahonnan a kenumosás után 2 perc sétával érsz a szabad strandra vagy biztonságos, jó utat, ha indulsz haza, köszönjük a bizalmat, a közös élményeket, hogy velünk eveztetek.   

 
 
 

Túradíjak a tisza-tavi kenutúra résztvevőinek

 


Jelentkezés Tisza-tavi vízitúrára:
tisza-tavi-vizitura-abadszaloki-strand.jpgEgyszerű.
1. Kérünk szépen egy telefont, egyeztessük az igényeket (+36 209 342 760).
2.
A tudnivalók, szerződési és részvételi feltételek, valamint a mit kell hozni a vízitúrára menüpontok gondos elolvasását követően a jelentkezési lapot kérjük kitöltve a tiszatura_vizitura@yahoo.com e-mail címre visszaküldeni. 
3. Visszaigazolást küldünk
4. A visszaigazolást követő napon kérjük a tisza-tavi vízitúra díjának átutalását. Az utaláshoz az adatok:
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007
A megjegyzés rovatba kérjük a vízitúrára jelentkező számlázási címét irányítószámmal, a kenus túra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) és helyét (esetünkben a Tisza-tavat) beírni.
(Pl.
2083 Solymár, Pacsirta u. 4.,
július 8-10.
Tisza-tó vízitúra)

A nevet nem kell beírni a közlemény rovatba, hiszen eleve azzal kezdődik a banki info, hogy kitől jött a tisza-tavi kenuzás díja.